8.Trofej Labinski rudara: Rijeci prva mjesta u sve tri kategorije, Rudari odigrali odličan turnir

U subotu je sa stilom završio 8. po redu Trofej Labinskih rudara na kojem je sudjelovalo 46 ekipa iz Hrvatske i inozemstva. Turnir se igrao na 3 terena u Rapcu, Vinežu i na Gradskom stadionu u Labinu. U sve 3 kategorije naslove je osvojila HNK Rijeka. Novi direktor, Valentino Stepčić nije krio zadovoljstvo nakon završetka turnira: Ponosni smo šta smo uspjeli organizirati jedan od najboljih i najvećih dječijih turnira u ovom djelu Hrvatske. Nije bilo lako, ali uz ovakvu ekipu i ovakvu podršku ljudi iz kluba, te pogotovo presjednika Sandia Dobrića, uspješno smo priveli kraju 8. po redu TLR. Zahvaljujem se svim sudionicima, njihovim trenerima na odličnoj suradnji kroz cijeli turnir, ljudima u klubu, presjedniku Dobriću, šefu Akademije Čupiću, tajniku Milevoju, svim trenerima, našim kadetima i pionirima  koji su u ova 3 dana pomogli na raznorazne načine u organizaciji turnira, našem ekonomu i legendi, Dorijanu Liculu “Mišu”, curama iz Maslinice bez kojih je nemoguće organizirati tako veliki turnir s toliko ljudi, te svakako sponzorima turnira. A najviše od svega zahvaljujem našim natjecateljskim ekipama koji su bili na turniru, oni su obilježili 8. TLR i na tome im kao direktor, a pogotovo kao trener, od srca čestitam. Za drugu godinu spremamo  iznenađenja i nadamo se da će 9. po redu Trofej biti jos bolji i  kvalitetniji. I ovom prilikom čestitam HNK Rijeci na naslovu u sve 3 kategorije“. Završno zatvaranje je uveličao i gradonačelnik Grada Labina, Valter Glavičić koji je i podijelio pehare i medalje , zajedno s predsjednikom NK Rudara  Sandijem Dobrićem, šefom Akademije Frankom Čupićem,  te  glavnim trenerom seniorske momčadi kluba,  Robertom Paliska. Osim nogometnog dijela, čelništvo turnira se uključilo u humanitarnu akciju „Rastimo zajedno“ za udrugu „Krilo Labin“ u svrhu izgradnje poludnevnog boravka djece s teškoćama u razvoju i osoba sa invaliditetom na Vinežu.

U9

U kategoriji U9 imali smo 3 ekipe koje su pokazali da Rudar ima svjetlu budućnost. Povijesni uspjeh postigli su Rudar crni koji su u skupini osvojili prvo mjesto sa 7 bodova, dok je naša ekipa Rudar zeleni ( 2015.godište) kao najmlađa na turniru, pokazala da vec sada mogu konkurirati jačim ekipama. Pobjedom protiv Istre 1961 i neodlucenim rezultatom protiv Jadrana Poreča, završili su turnir sa 7 bodova i osvojili velike simpatije publike. Rudar Crni je sa prvim mjestom ušao u „Zlatnu skupinu“ gdje je porazom od HNK Rijeke ( pobjednika Turnira ), neriješenim rezultatom s Uljanikom i pobjedom protiv prvoligaša Olimpije Ljubljane, završio turnir na odličnom 2. mjestu. Bravo klinci!. Naša treća ekipa, NK Rabac sastavljena od igrača iz nogometnog vrtica, odigrala je također odličan turnir i skupljala iskustvo za drugu godinu na kojem ce sigurno imati sta za reći i pokazati.

U11

Još jedan veliki uspjeh naših. Krenimo s našom ekipom Rudar 2 koja je odigrala stvarno dobar turnir i koja je na kraju od 16 ekipa završila na 9. mjestu. U teškoj skupini, pruzili su odlican otpor Skofji Loki, Rijeci i NK Zmaju iz Makarske. U razigravanju su pobjedili Izolu 2 na penale i vratili Skofji Loki za poraz u skupini. Moramo istaknuti našu golmanicu Anju Načinović koja je odradila turnir na visokom nivou i obranama izluđivala protivničke igrače .

Rudar 1 je lako prošao grupu sa drugog mjesta ( jedini porazom na turniru od Izole). U četvrtfinalu su pobjedili pobjednika grupe B, Jadran iz Poreča sa 5:0, te u polufinalu pobjedili Izolu, rezultatom 3:1 i tako im vratili za poraz u skupini. U drugom polufinalu su se sastali HNK Rijeka i Olimpija, a golom Labinjana, Blaškovića, Rijeka je pobjedila 1:0. I onda ljepotica turnira. Finale Rudar – Rijeka. Rijeka je već u prvom poluvremenu stekla prednost i vodila 2:0. No, naši dečki su drugo poluvrijeme odigrali kao iz snova. U potpunosti i svim segmentima nogometne igre, nadigrali su dječake HNK Rijeka,a zgodicima Brenčića zasluženo izjednačila za veliko slavlje na tribinama. U ruletu penala, Rijeka je bila s(p)retnija, te osvojila naslov. Još jednom velike čestitke na velikom uspjehu trenera i igrača NK Rudar Labin.

U13

U kategoriji U13, Rudari su nastupili sa dvije selekcije, U12 i U13. I jedna i druga ekipa došli su do četvrtfinala, ali više od toga nisu mogli.  Mlađe godište (U12), se nakon susreta u skupini i odličnog rezultata sa NK Istra 1961 (1:1), ponovno susrela sa istim protivnikom koji je ovaj put bio rezultatski uspješniji (2:0), ali u samoj igri to i nije bilo tako. Uz malo sportske sreće, u „najmanju ruku“ moglo je završiti kao i u utakmici skupine, neriješeno. Ekipa U13 je svojim dobrim igrama u grupi nagovještavala da bi mogla ići do samog kraja turnira. Međutim, u  četvrtfinalu ih je iz daljnjeg natjecanja „izbacila“ ekipa  HRNK Zmaj Makarska koja je bila bolja u izvođenju jedanaesteraca. Sve u svemu vrlo zapaženi nastupi naših dečki. U ovoj kategoriji, u  finalu su se sastali HNK Rijeka i NK Izola. Riječani su bili osjetno bolji i zasluženo pobjedili rezultatom 3:0. Treće mjesto osvojio je HRNK Zmaj, dok je Istra 1961 osvojila četvrto mjesto.

Updated: 13/06/2023 — 14:03