Kovari su u derbiju kola poraženi na Viškovu rezultatom 2:0. U utakmici nakon koje su pobjedom Kovari mogli zasjesti na 1. mjesto, nogometaši Halubjana su po prikazanom, pobjedu u potpunosti zaslužili, te se tako učvrstili na liderskoj poziciji. Samom činjenicom da Kovari nisu uspjeli niti jednom zaprijetiti vrataru Balentu , dovoljno govori. Prvo poluvrijeme je na neki način proteklo u “ispitivanju protivnika” bez ozbiljnijih prilika, pa je i završilo bez golova. Drugo poluvrijeme se naša ekipa na neki način “ugasila”. Domaćin je ušao odlučan, riješiti pitanje pobjednika odmah na početku drugog poluvremena pa je takvim pristupom do golova došao u 55 , odnosno u 71 minuti. Najprije je najmlađi domaći igrač Niko Pučić u 55 minuti udarcem sa 18-tak metara svladao Blažinu da bi u 71 minuti točku na “i” postavio Antonio Dedić. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao pa je nakon posljednjeg zvižduka glavnog suca Miličkovića, slavlje Halubajaca moglo početi. Treba reći da se kod Kovara u igri osjetilo da je nekolicina igrača bez kontinuiteta utakmica, ali i treninga zbog dugotrajnih ozljeda i bolesti. Priliku za “popravak” naši dečki će tražiti u slijedeću subotu, 08.03.2025. na Gradskom stadionu u Labinu gdje dočekuju nogometaše NK Kraljevica. Utakmica započinje u 15:00 sati.
VIŠKOVO / Igralište Brnasi / 3. NL- Zapad – Gledatelja 50
NK Halubjan – NK Rudar 2:0 (0:0)
Sudac: Sandro Miličković (Rijeka) , Pomoćni suci: Perkov Hrvoje (Rijeka) i Nenad Marušić (Matulji)
Strijelci: 1:0 Pučić 55′, 2:0 Dedić 71′
Opomene: Šimić (Halubjan) ; Blažina (Rudar)
NK HALUBJAN: Balent, Hunčak, Stojković, Begović (82′ Belina), Pučić, Baraba (73′ Ciglar), Marot, Šimić (65′ Paškvan), Bogdanić, Dedić, (73′ Katelan), Kosić (73′ Katelan)
Trener: Marko Čop
NK RUDAR: Blažina, Načinović, Golja, Macan, Juričić, Okić, Bilić (73′ Movrić), Licul, Karić (86′ Mohorović), Salihović (68′ Božičević), Biljuh.
Trener: Franko Čupić