Dva finala na zimskoj malonogometnoj ligi

Nakon odigranih utakmica zimske malonogometne lige IŽ, ponosni smo na naše najmlađe kategorije U9 i U11 koji su stigli do finala turnira. Velike čestitke ekipama na velikom  zalaganju, htijenju, a  moglo bi se reći i odličnoj igri s kojom se ne bi posramile ni starije ekipe. U punoj dvorani Franko Mileta u Labinu, u subotu su naši U11 najprije prošli skupinu kao prvi,  pa su u završnici bili bolji od Pazinke 1 i 2, te tako izborili finale sa NK Istra 1961. Naša ekipa je u finale ušla s dosta grča i nesigurnosti što je vrlo dobra ekipe Istra 1961 znala iskoristiti i uvjerljivo pobijediti. Neovisno o porazu, velike pohvale dečkima i najboljoj golmanici turnira Anji Načinović. Nedjelju u jutro je na teren  izašla ekipa U9 koja se također u finalu susrela sa nogometašima NK Istra 1961. Do finala su najprije odigrali utakmice u grupi sa  Jadranom iz Poreča i Umagom, te su kao drugoplasirani u grupi s pobjedom i neodlučenim rezultatom dočekali Pazinjane koje su boljim izvođenjem šesteraca pobijedili i ušli u polufinale. Polufinale sa Istra Pula bilo je vrlo neizvjesno, ali su naši dečki uspjeli pobijediti, neki će reći možda i najkvalitetniju ekipu turnira. A onda u finalu utakmica sa NK Istra 1961 uz puno uzbuđenja i odlične igre jedne i druge momčadi. Najprije su Kovarići  poveli golom Roka Kiršića, da bi  30 sekundi prije kraja utakmice, nogometaši Istra 1961 izjednačili , te se pobjednik odlučivao šestercima. Puležani  su bili spretniji i sretniji i na tome im čestitamo. O turniru voditelj Akademije NK Rudar i ekipa U9, U11 Valentino Stepčić, kaže : “Pohvale organizatoru i Robiju Fonoviću na odličnom turniru. Bilo je zanimljivog nogometa s puno uzbuđenja. Ono šta sam vidio kod nas i drugih ekipa je to da Istra kao županija ne treba strahovati za budućnost šta se tiče talenata, ali i kvalitete. Trebamo samo ulagati u njih i njihov razvoj. Što se tiče naših ekipa U9 i U11 mogu ih samo pohvaliti i čestitati na cijelom turniru. Ostaje mala žal da nismo osvojili turnir, posebno u kategoriji  U9 koji su po prikazanom stvarno to zaslužili, ali takav je nogomet . Nekad pobijediš nekad izgubiš i zato je nogomet najljepša sporedna stvar na svijetu.” Osim dvoranskog prvenstva, proteklog vikenda sa službenim utakmicama nastavljaju ekipe  U13 i U15 u natjecanju 1.NL  NS Rijeka. Nakon uspješnog gostovanja u Opatiji, slijedilo je gostovanje u Puli kod nogometaša NK Istra 1961. Pomalo neočekivani visoki poraz doživjela je naša ekipa U13 koja je kao drugoplasirana ekipa lige gostovala kod Puležana. Puležani su u potpunosti dominirali, a naši dečki su izgledali impresionirani, te bez  značajnijeg otpora glatko izgubili rezultatom 6:0. U drugoj utakmici istih klubova, naša ekipa U15 se kvalitetno i autoritativno postavila od samog početka utakmice, te većinom kontrama i polukontrama prijetila, te je jedna takva i urodila plodom za vodstvo na poluvremenu 1:0. Strijelac je bio Ricardo Fonović. Domaćin je drugo poluvrijeme ušao odlučnije i konkretnije, te je u dva navrata iskoristio pogreške naše momčadi i preokrenuo rezultat na 2:1. Treba napomenuti da su naši dečki kod rezultata 1:1 postigli zgoditak za 2:1 kojega je domaći sudac poništio radi u najmanju ruku dvojbenog zaleđa. Slijedećeg vikenda se nastavljaju službena natjecanja, a sa nastavkom 2.dijela prvenstva započinju kadeti i juniori.

Updated: 11/03/2024 — 21:55