Pobjeda u još jednom derbiju – Macan i Jokić dvostruki strijelci !

Slavlje nogometaše Rudara

Rudar je odigrao sjajnu utakmicu i njihovoj pobjedi nema zamjerki. Međutim, treba reći da Porečani nisu zaslužili ovakav poraz. Loše su ušli u utakmicu, „ranio“ ih je njihov bivši ofenzivac Sebastijan Jokić, a kada su se i probudili, njihova realizacija ponovno nije bila na visini. Rudar je svoje prigode iskoristio i čini se da je pred labinskim trećeligašem lijepa jesen.

Počelo je furiozno. Najprije je Sebastijan Jkić u četvrtoj minuti s vrha šesnaesterca pogodio suprotni kut „ljevicom“ za 1:0, a četiri minute kasnije njegov udarac skreće obrana Porečana što je prevarilo Milocania i udvostručilo vodstvo domaćina.

Do kraja poluvremena Rudari imaju dva „zicera“, ali Ivanović i Macan promašuju povećati radost velikog broja domaćih navijača. Nastavak je samo potvrdio raspoloženost igrača obje momčadi.

U 51. Užila centrira s desne strane, Kepčija puca glavom, a Pavlić efektno brani. Pet minuta kasnije, David Dujanić iz voleja snažno puca pored gola sa 25 metara. Nakon što gosti nisu uspjeli zakomplicirati utakmicu, Rudar je „zaključio priču“ lijepim pogotkom.

Azur Makić je centrirao s lijeve strane kod kornera, a Ivan Macan je sa šest metara glavom pogodio za 3:0. Kakvu-takvu nadu Porečanima vraća Dujanić iz „slobodnjaka“ sa 20 metara, a onda slijedi možda i presudni trenutak utakmice.

Igra se 71. minuta utakmice kada Enis Šoškić dolazi pred Pavlića i lukavo ga loba „gurajući“ sam sebi u for da bi se u tom trenutku od nekud „stvorio“ Edis Kurtić koji poluškaricama zaustavlja siguran gol porečkog napadača.

Šest minuta kasnije Pavlić brani „zicer“ Sumiću koji je šutirao sa sedam metara iskosa, a u 81. Dujanić pogađa gredu, također iskosa. I onda, kazna za porečke promašaje – Ivan Macan je „spremio“ jedan slobodni udarac u rašlje porečkog gola za 4:1.

LABIN – Gradski stadion – Gledatelja: 350

TREĆA HNL ZAPAD – 3. KOLO – Sudac: Dario Cikojević (Samobor)

RUDAR – JADRAN 4:0 (2:0)

Strijelci: 1:0 Jokić 4′, 2:0 Jokić 9′, 3:0 Macan 59′, 3:1 Dujanić 67′, 4:1 Macan 87′

Žuti karton: Načinović, Licul, Ivanović (Rudar) Kepčija (Jadran)

RUDAR: Pavlić, Načinović, Škopac (od 33. Licul), Šurković, Macan, Juričić (od 48. Čudić), Ivanović, Kurtić, Makić, Maksenčuk, Jokić (od 86. Bembić)

Trener: Franko ČUPIĆ

JADRAN: Milocani, Belušić (od 46. Užila), Šimunović M., Ilić, Radman, Kepčija (od 84. Vlizlo), Šoškić, Sumić, Tikas, Dujanić, Banko (od 46. Videkić)

Trener: Danijel JUMIĆ