Za neke posljednji natjecateljski tjedan

U toku tjedna, u Novigradu, zaostale prvenstvene utakmice županijske nogometne lige Istre, odigrale su ekipe pionira (U14) i ml. pionira (U12). Obje naše ekipe bile su uvjerljive. Ekipa U14 je već u prvom poluvremenu riješili pitanje pobjednika, te zgodicima Mujanovića 2 i Zidarića 1, pobijedili rezultatom 3:0, dok su mlađi pioniri bili još uvjerljiviji i zgodicima Živolića, Paliske, Vidalia, Jovanovića i Krajcara pobijedili rezultatom 5:1. Seriju utakmica subota, srijeda, subota, nastavile su ekipe U15 i U13 koje su na Gradskom stadionu u Labinu ugostile susjede iz Pazina. U obje kategorije, identičnim rezultatom, bolje su bile naše ekipe. U13 je u potpunosti nadigrala Pazinjane, ali grbav teren nije dozvoljavao kvalitetniju završnicu pa su naši dečki od nekoliko prilika uspjeli postići tek dva zgoditka i pobijediti 2:0. Strijelci su bili Orlić i Tenčić. Gotovo “kopiranu” utakmicu U13, odigrali su naši U15 koji su bili osjetno dominantniji u igri, ali realizacija nije bila na visini. Zgodicima Mujanovića i Kiršića, ipak su na kraju stigli do pobjede od 2:0. Vikend je započeo subotnjim, jutarnjim utakmicama selekcija  U13 i U15 koje su u gostovale u Rijeci na SRC Belveder, a za protivnika su imali vršnjake NK Lokomotive. Ekipa U13 je ponovno odigrala vrlo dobru utakmicu, te zgodicima Gržana, Višnjića, Tenčića i Zustovića zasluženo pobijedila vršnjake Lokomotive. Treba napomenuti vrlo lijepi rezultat ekipe U13 koja je ovom pobjedom završila jesenski dio prvenstva 1.NL NS Rijeka na 2.mjestu, odmah nakon Istre 1961. Isto tako, U13 ekipa ima i najboljeg strijelca jesenskog dijela prvenstva, Lukasa Zustovića koji je postigao 17 golova. Bravo U13 i Lukas! Nažalost, ekipa U15 je po treći put u prvenstvu izgubila rezultatom 1:0. Ponovno je naša momčad stvorila nekoliko izglednih prilika, ali realizacija je definitivno problem na kojemu treba poraditi. U nedjelju su prvi na travnjake izašle najmlađe kategorije i to ekipe U9 i U11 koje su gostovale u Puli, a za protivnika su imale vršnjake  NK Uljanika.  Ekipa U9  je na teškom, grbavom  travnjaku stadiona Verude, minimalno poražena, rezultatom 1:0, dok su stariji dječaci, ekipa U11 uvjerljivo svladali vršnjake Uljanika, rezultatom 3:0. Strijelci za našu momčad bili su Vidali, Golja i Černjul.  U nedjelju su u sklopu 1.NL NS Rijeka prvenstvene utakmice sa Grobničanom na Mavrincima, odigrale  kadetska i juniorska ekipa. Ekipa U17 je odlično ušla u utakmicu, povela 2:0, a onda u nastavku utakmice primila pet golova, te na kraju izgubila rezultatom 5:2. Strijelci u porazu bili su Griparić i Kos. Poraz na Mavrincima je doživjela i juniorska momčad koja je za razliku od posljednjeg poraza u Rijeci, ovaj put bila u podređenoj ulozi cijeli susret. Grobničani su bili uvjerljivi i pobijedili rezultatom 4:1. Jedini strijelac za našu momčad bio je Movrić. Time su kadetska i juniorska ekipa završile jesenski dio prvenstva na šestom, odnosno sedmom mjestu prvenstvene tablice, te će se za proljetni dio prvenstva morati mobilizirati, ekipirati kako ne bi došli u situaciju borbe za ispadanje iz 1.NL NS Rijeka.

Updated: 28/11/2023 — 13:32