Kiša remeti normalan rad i odigravanje utakmica

Treći tjedan zaredom zbog vremenskih neprilika, otežane su aktivnosti Akademije, posebno odigravanje domaćih utakmica. U proteklom tjednu, vrlo važne utakmice 1. NL NS Rijeka u kategoriji  kadeta (U17)i juniora (U19), odigrali su naše ekipe protiv NK Zamet iz Rijeke. Po teškom blatnjavom terenu obje su ekipe uspjele ostvariti pobjede. Iako su  gotovo sat vremena kadeti igrali sa igračem manje, naša ekipa je pobijedila vršnjake Zameta rezultatom 5:1. U uvjerljivoj pobjedi, zgoditke su postigli, Ardalić 2, te Živolić, Griparić i Antoan Načinović po 1. Juniorska ekipa je u vrlo teškim uvjetima za igru, bila vidljivo bolji protivnik od Zamećana. Isto kao kadeti, postigli su pet zgoditaka što je bilo dovoljno za pobjedu 5:2. Strijelci za našu ekipu bili su, Karić dva puta, te Halilčević, Krištofić i Mohorović Ivan po jedanput. U toku tjedna, unaprijed su kolo odigrale najmlađe ekipe kluba, U9B i U11B. Za protivnika su imali nogometaše Muntića. Ekipa U11B je bila osjetno bolja, stvarala šanse, ali i promašivala. Ipak povela, pa vodila 2:0 zgoditcima Marka Sašeka i Ivana Verbanca da bi domaćin uspio izjednačiti iz jedina dva udarca prema golu za konačan rezultat, 2:2. Najmlađa ekipa kluba je u zanimljivoj utakmici na kraju osvojila prvi bod u prvenstvu. Iako nisu uspjeli postići zgoditak, na kraju utakmice veliko slavlje naših mališana. Vikend je započeo u subotu kada su ekipe U13 i U15 gostovale u Puli u sklopu 9.kola 1.NL NS Rijeka. Ekipa U13 se bolje prilagodila na loš travnjak Verude, te je uvjerljivom i zrelom igrom, pobijedlila Uljanikovce, rezultatom 3:0 uz promašeni kazneni udarac. Strijelci za našu ekipu bili su, Zustović dva puta i Švić jedanput.  Ekipa U15 je fizički jačem protivniku, uspjela “otkinuti” bod, ali potpuno zasluženo. Dva puta su naši dečki stizali rezultat, a  pri samom kraju susreta mogli su i do potpunog preokreta, ali je ipak ostalo 2:2. Zgoditke za našu ekipu postigli su Mujanović i Grižančić. Nedjeljno  jutro “otvorile” su ekipe U9,  Rudara i Rovinja. Pobjednik bi zasjeo na 1. mjesto ŽNLI, ali s obzirom na rezultat 2:2, nitko u tome nije uspio. Naša ekipa je bila bliže cilju, ali je “ispustila”vodstvo od 2:0. Strijelci za našu ekipu bili su Marino Čikor i Matteo Martinčić. Starija generacija, odnosno U11, ponovno je pokazala dopadljiv nogomet, te  na “krilima”  Zustovića (2),  Krajcara (2) i Vidalia (1),  strijelce u pobjedi, stigla do uvjerljivog rezultata, 5:1. Po mekanom i teškom terenu, nakon utakmica U9 i U11, na travnjak Gradskog stadiona izašle su ekipe kadeta i juniora koje su za protivnike imali vršnjake NK Opatije. U konkurenciji kadeta, s obzirom na teške uvjete za igru,  treba reći da su se obje ekipe dobro snašle i prilagodile, no na kraju su više sreće imali Opatijci koji su uspjeli jednom zatresti našu mrežu što je bilo dostatno za trobod. Juniorska momčad je nakon poraza u Opatiji u prvoj utakmici, ovaj put pružila vrlo dobar otpor, te na kraju zgoditkom Krištofića, anulirala početno vodstvo Opatijaca za konačan rezultat utakmice, 1:1.

Updated: 31/10/2023 — 12:07