KVARNERSKA RIVIJERA – PRVI DAN | Remi Slovaka i Slavonaca, uvjerljiva pobjeda ljubljanske Olimpije

U prvom susretu dana gledatelji u Labinu vidjeli su podjelu bodova uz veoma visok ritam igre. Nešto mlađi Osječani bili su dominantni, ali su od 50. minute bili u zaostatku jer je pogodio Bogy.

Ipak, Slavonci dolaze do boda golom Kupreška nakon što su u posljednjih dvadeset minuta igrali „va banque“. Na kraju je remi najrealniji ishod susreta jer su i Slovaci pokazali da se radi o veoma ozbiljnoj momčadi.

LABIN – Gradski stadion – Gledatelja: 50 – KVARNERSKA RIVIJERA – 1. KOLO

SUDAC: Petar Pejkunović (Kožljak) POMOĆNI SUCI: Matej Bezelj (Pula) i Daniel Starčević (Pula)

DAC 1904 – OSIJEK 1:1 (0:0)

Strijelci: 1:0 Bogy 50′, 1:1 Kuprešak 71′

DAC 1904: Ollari, Ludha, Vinger, Bogi (62. Renczes), Vass, Veselovsky, Zmajkovič (68. Švec), Šuster, Farkas, Dolinsky, Bobrovsky (78.  Vrabel)

OSIJEK: Kolić, Aydali L., Milošević, Marodi, Tankosić, Đurković (59. Dolovski), Tomić (47. Crnčić), Marković, Cimerman (47. Aydali M.), Ivanagić (59. Kuprešak), Stojčević

Nogometaši Rudara danas su se suprotstavili nešto starijim igračima treće slovenske momčadi u tom uzrastu te su na kraju poraženi 0:3. Točnije, poraženi su na početku, Slovenci su ranim golom Sešlara došli u vodstvo da bi nakon toga u pet minuta pred kraj poluvremena primili još dva pogotka.

U nastavku kadeti Rudara igraju znatno bolje te preko Sejdijaja imaju dvije izgledne prigode, od kojih je jedna bila dvojbeni jedanaesterac. Bez obzira na to što su Kovari mogli i trebali smanjiti, treba reći da je uvjerljivo najbolji pojedinac domaće momčadi bio maestralni Nino Basanić koji je upisao preko nekoliko bravuroznih intervencija.

LABIN – Gradski stadion – Gledatelja: 150 – KVARNERSKA RIVIJERA – 1. KOLO

SUDAC: Matej Bezelj (Pula) POMOĆNI SUCI: Petar Pejkunović (Kožljak) i Daniel Starčević (Pula)

RUDAR – OLIMPIJA LJUBLJANA 0:3 (0:3)

Strijelci: 0:1 Sešlar 2′ , 0:2 Sešlar 20′, 0:3 Sadiković 35′

RUDAR: Basanić, Maurić, Celić (70. Lazarić), Juričić (52. Sejdijaj), Kocijel, Dragešić, Okanović, Faraguna (52. Kos), Repinac, Hrvat, Malkić (65. Halilčević)

OLIMPIJA: Pavli, Stopar, Fogec, Ratnik (65. Grbac), Bagola, Bončina (56. Panić Tai), Osterc (48. Benedetič), Panić (59. Munda), Sadiković, Sešlar (55. Jovičević), Keržić

FOTOGALERIJA