Nogometaši Rudara počinju s pripremama za sljedeću sezonu

Nogometaši zasad odmaraju, a klupska uprava NK Rudar počela je s novim transfernim rokom. Iz kluba je danas stiglo nekoliko informacija po pitanju kadra koji će krenuti u novu sezonu. „Iskrice“ koje su nastale krajem sezone na relaciji klub-Goran Barišić su rjiešene, a sve je za klupsku stranicu potvrdio i sam igrač: „Rudar je moj klub, i ja sam klupski vojnik. Bilo je nesporazuma, ali više zbog afekta nego zbog načelnih razilaženja u razmišljanjima. To je zaboravljeno s obje strane, ostajem vjeran zelenom dresu i spremno ću s dečkima krenuti u novu sezonu.“

Lošije od njega prošao je pulski dvojac, Amer Škiljan i Nikola Badrov, koji je prema riječima predsjednika, na transfer listi zbog proljetnih izvedbi. Što se tiče odlazaka, isti su zasad dogovorili Ajdin Trumić, Almir Fejzić (Iskra) te Igor Munjas (Rabac). S druge strane, danas je potvrđen prvi ulazni transfer. Stefano Ljubešić novi je ofenzivac „kovara“, a stiže iz redova fažanske Mladosti, a prije toga nastupao je za Istru 1961, Rovinj i Pula ICI.  O dolasku u Labin izjavio je: „Naravno da sam zadovoljan postignutim dogovorom. Rudar je velik klub bio i ostao, a i o ljudima u klubu sam čuo samo pozitivne stvari pa vjerujem da ću se brzo uklopiti. Nadam se da ću svojim igrama pomoći klubu da ostvarimo što bolji rezultat. Obećajem da ću dati sve od sebe da u tome uspijem.“

JAVNA ISPRIKA ČERNJULU Zadovoljstvo zbog njegovog dolaska nije skrivao ni predsjednik kluba Remzo Zalihić: „Prvi pick je rješen, Ljubešić je korektan momak i brzo smo se dogovorili. Ukoliko realiziramo transfere Roberta Černjula i Kristijana Batelića, prijelazni rok je za nas gotov.“ Posebno se osvrnuo na slučaj Černjula: „S Robertom sam razgovarao gotovo neobavezno, ali i upitao da li bi htio doći u Rudar. Ispostavilo se da je duboko povrijeđen ponašanjem ljudi našeg kluba prije nekoliko godina kada kao kapetan juniorske momčadi Istre 1961 nije dobio poziv za Kvarnersku. Prihvatio sam financijske dugove koje je kreirale bivše uprave, tako moram sada preuzeti i moralnu odgovornost te se Robertu u ime kluba javno ispričavam. Bilo kako bilo, i dalje bi voljeli da sljedeće sezone igra u našem klubu, gdje mu je obzirom na kvalitetu koju posjeduje i mjesto.“

Objavljen je i spisak igrača na koje se računa u sljedećoj sezoni:

Vratari: Sanjin Vozila, Valner Radočaj i Paulo Blažina

Braniči: Arian Radočaj, Antonio Načinović, Edis Kurtić, Carlo Škopac, Mladen Božičević i Almir Mehić.

Vezni: Ermin Jašarević, Antonio Stepčić, Goran Barišić, Sanjin Matulja i Hari Alić

Napadači: Ervin Čudić, Antonio Ruba, Igor Juričić, Stefano Ljubešić

Na spisku se nalazi 18 igrača, još dva su rezervirana za eventualne dolaske, a za preostala dva koji će biti uključeni u rad sa seniorskom momčadi duž cijele sezone borit će se juniori te povratnici u Rudar, Marko Cuculić i Igor Šarin. Pripreme će započeti i Daniel Amidžić, bivši nogometaš Pazinke i Potpićna koji se preselio u Labin. Prozivka seniorske momčadi održati će se na gradskom stadionu 20. srpnja s početkom u 20:00 sati.

Dogovorene su i kontrolne utakmice:

25.07 – LABIN: Rudar-Istra 1961 (juniori)
28.07 – LABIN: Rudar-Rijeka (juniori)
01.08 – LABIN: Rudar-Rovinj
04.08 – LABIN: Rudar-Cres
05.08 – LABIN: Rudar-Funtana
08.08 – LABIN: Rudar-Rijeka II
12.08 – NEDEŠĆINA: Jedinstvo Omladinac-Rudar
15.08 – LABIN: Rudar-Izola
19.08 – RABAC: Rabac-Rudar
22.08 – OPATIJA: Opatija-Rudar

Updated: 17/07/2015 — 23:02